The TPSD226K025R0200 is a robust Mn02 solid electrolyte capacitor.
Parametrics
TPSD226K025R0200 absolute maximum ratings: (1)Technical Data: All technical data relate to an ambient temperature of +25℃; (2)Capacitance Range: 0.15 μF to 1500 μF; (3)Capacitance Tolerance: ±10%; ±20%; (4)Temperature Range: -55 to +125℃; (5)Environmental Classification: 55/125/56 (IEC 68-2).
Features
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 TPSD226K025R0200 |
 AVX |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 22uF 25V 10% L ESR |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||
 TPSD106K035A0300 |
 AVX |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 10uF 10% |
 Data Sheet |
 TPSD106K035H0125 |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 10uF 35V 10% L ESR |
 TPSD106K035H0300 |
 TPSD106K035P0300 |
 TPSD106K035R0125 |
 TPSD106K035R0300 |